Optima Nova Dog GF Puppy Digestive Rabbit&Potato 2kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Králik
Přírodní superprémiové krmivo pro štěňata vhodné i pro jedince s citlivým trávením. OPTIMAnova Dog Puppy Digestive Rabbit & Potato GF kompletní krmivo určené pro štěňata všech plemen od 2 do 15 měsíců bez obilovin. Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
25,29 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

4,07 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 6 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

69
index kvality
5 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 16.03.2027

Kúpou tohto produktu získate 51 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 51 points.
102291
Další varianty
104,08 €

Více informací Optima Nova Dog GF Puppy Digestive Rabbit&Potato 2kg

Přírodní superprémiové krmivo pro štěňata vhodné i pro jedince s citlivým trávením.

OPTIMAnova Dog Puppy Digestive Rabbit & Potato GF kompletní krmivo určené pro štěňata všech plemen od 2 do 15 měsíců bez obilovin, vyrobené z čerstvého králičího masa v kombinaci s kvalitní vepřovou bílkovinou a lehce stravitelnými sacharidy v kombinaci s prospěšnými tuky. Díky pečlivě vybranému složení poskytuje psovi všechny potřebné živiny, podporuje zdravé trávení a udržuje ideální kondici.

Receptura je obohacena o vitamíny, minerální látky, antioxidanty a funkční složky pro podporu imunity, trávení a zdravé kůže i srsti. Krmivo neobsahuje obiloviny je tedy hypoalergenní a ideální pro štěňata s citlivým trávením nebo sklony k potravinovým intolerancím.

Snadno stravitelné sacharidy, pro zajištění podpory trávení. Vysoká stravitelnost živin umožňuje jejich maximální absorpci a zajišťuje zdraví střev. Immunity control program přínosný pro nervový, imunitní a kardiovaskulární systém. Optimální poměr vápníku a fosforu omezuje tvorbu zubního plaku, udržuje zuby silné a zdravé. FOS + MOS s prebiotickými účinky přispívá ke zdraví trávícího traktu. Speciální směs složek umožňuje rychlé trávení s minimálním působením na žaludek.

  • 70 % živočišných bílkovin – kombinace čerstvého králíka a kvalitních živočišných zdrojů podporuje zdravý růst svalů
  • Vysoká stravitelnost – lehké složení bez obilovin, vhodné pro citlivé zažívání štěňat
  • FOS + MOS prebiotika – podporují zdraví střevní mikroflóry a lepší trávení
  • EPA + DHA – přispívají ke správnému vývoji mozku, zraku a nervové soustavy
  • Posílení imunity – komplex antioxidantů a vitamínů podporuje obranyschopnost rostoucího štěněte

Obsahuje pouze přírodní konzervanty a antioxidanty.

 

Složení: 

čerstvě připravený králík 30 %, dehydratovaná vepřová bílkovina 16,5 %, hrachový škrob, vepřové sádlo, brambory, řepná dužina, hrachová bílkovina, jablečná vláknina, lněné semínko, hydrolyzovaný králík 2 %, minerální látky, tapioka, kvasnice, rybí olej, fermentační bílkovina, inulin (FOS) 1 000 mg/kg, hydrolyzované kvasničné stěny (MOS) 1 000 mg/kg, zázvor 1 000 mg/kg, yucca schidigera.

Analytické složky: 

Hrubý protein 30 %, hrubé oleje a tuky 22 %, omega-3 mastné kyseliny 0,80 %, omega-6 mastné kyseliny 2,00 %, EPA + DHA 500 mg/kg, hrubá vláknina 2,75 %, hrubý popel 8 %, vápník 1,50 %, fosfor 1,15 %. Metabolizovatelná energie: 4 112 kcal/kg.

Nutriční doplňkové látky v 1 kg: 

Vit. A 20 000 IU, Vit. D3 2 000 IU, Vit. E 425 mg, Vit. C 125 mg, biotin 4,6 mg, železo 68 mg, jód 3,2 mg, měď 9 mg, mangan 6,8 mg, zinek 108 mg, selen 0,11 mg, taurin 30 mg.

Technologické přísady: přírodní antioxidanty – tokoferoly z rostlinných olejů.

 

Doporučená denní krmná dávka:

Hmotnost/váha 1-2 měs. 3-4 měs.  5-7 měs.  8-12 měs. 13-18 měs.      
1514334dospělý dospělý      
3 116 97 78 dospělý dospělý      
5171142114dospělý dospělý      
10-287239191dospělý      
15-389324260dospělý      
20-483402322dospělý      
25--476381dospělý      
30--546436dospělý      
35---612490     
40---677542     
45---739592     
50---800640     

 

Skladování: Uchovávejte na chladném a suchém místě. Po použití obal pečlivě uzavřete. Zvířata musí mít vždy k dispozici čistou a čerstvou vodu.

Odporúčané dávkovanie krmiva Optima Nova Dog GF Puppy Digestive Rabbit&Potato 2kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka Denná dávka
1 kg 51 g 43 g 34 g – –
3 kg 116 g 97 g 78 g – –
5 kg 171 g 142 g 114 g – –
10 kg – 287 g 239 g 191 g –
15 kg – 389 g 324 g 260 g –
20 kg – 483 g 402 g 322 g –
25 kg – – 476 g 381 g –
30 kg – – 546 g 436 g –
35 kg – – – 612 g 490 g
40 kg – – – 677 g 542 g
45 kg – – – 739 g 592 g
50 kg – – – 800 g 640 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 50 kg

Výrobca rozlišuje: · · · ·

Hodnotenie krmiva Optima Nova Dog GF Puppy Digestive Rabbit&Potato 2kg

69 / 100
vysoká Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 31 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Podiel živočíšnych bielkovín pri tomto krmive nie je možné z etikety určiť dostatočne spoľahlivo. Časť hodnotenia tejto oblasti preto vychádza z referenčnej hodnoty namiesto výpočtu.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.
  • Väčšinu deklarovanej živočíšnej suroviny (30 %) tvorí čerstvé alebo mrazené mäso.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
41,3 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
30,0 g v 100 g krmiva, z toho 22,9 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
30 % čerstvé · 16,5 % koncentrát
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
22,9 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,1 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
7,9 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
26,9 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
6,5 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
13,0 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
31 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
8,5 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
3,3 z 5 bodov 4 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 30 %
  • tuk 22 %
  • sacharidy (dopočet) 27.3 %
  • vláknina a popol 10.8 %
  • voda (vlhkosť odhadnutá) 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Optima Nova Dog GF Puppy Digestive Rabbit&Potato 2kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Čerstvě připravený králík 30 %, dehydratovaná vepřová bílkovina 16,5 %, hrachový škrob, vepřové sádlo, brambory, řepná dužina, hrachová bílkovina, jablečná vláknina, lněné semínko, hydrolyzovaný králík 2 %, minerální látky, tapioka, kvasnice, rybí olej, fermentační bílkovina, inulin (FOS) 1 000 mg/kg, hydrolyzované kvasničné stěny (MOS) 1 000 mg/kg, zázvor 1 000 mg/kg, yucca schidigera.

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamin A 20 000 IU, vitamin D3 2 000 IU, vitamin E 425 mg, vitamin C 125 mg, biotin 4,6 mg, železo 68 mg, jód 3,2 mg, měď 9 mg, mangan 6,8 mg, zinek 108 mg, selen 0,11 mg, taurin 30 mg.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

Inulin (FOS) 1 000 mg/kg; hydrolyzované kvasničné stěny (MOS) 1 000 mg/kg; zázvor 1 000 mg/kg

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 30 %
Hrubý tuk 22 %
Hrubá vláknina 2,75 %
Hrubý popol 8 %
Vápnik 1,5 %
Fosfor 1,15 %
Omega-3 0,8 %
Omega-6 2 %
DHA + EPA 0,05 %
Energetická hodnota 4 112 kcal/kg
102291

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Králik
Kvalita krmiva
Grain free
Superprémiové
Špecifické potreby
Hypoallergénne-citlivé trávenie
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Optima Nova Dog GF Puppy Digestive Rabbit&Potato 2kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.