- Vypredané
Oplatilo by sa zmeniť krmivo?
Áno — porovnateľné krmivo vieme ponúknuť za nižšiu cenu.
Výhodnejšia cena
Index kvality
Složení: Čerstvě připravené kuřecí maso 30 %, dehydrovaná kuřecí bílkovina 22 %, rýže 10 %, kuřecí tuk, ječmen, celé hrášky, hrachový škrob, rýžové otruby, drůbeží hydrolyzát 3 %, kvasnice, oves, monokalciumfosfát, řepné řízky, jablečná vláknina, hrachová bílkovina, rýžová bílkovina, rybí olej, hexametafosfát sodný 0,3 %, rostlinné extrakty, minerály, inulin (FOS) 1 000 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasinek (MOS) 1 000 mg/kg, Yucca schidigera, glukosamin, chondroitin sulfát.
Analytické složky: Hrubý protein 30,00 %, hrubé tuky 20,00 %, EPA + DHA 500 mg/kg, omega-3 mastné kyseliny 0,40 %, omega-6 mastné kyseliny 3,90 %, hrubá vláknina 2,50 %, hrubý popel 8,00 %, vápník 1,45 %, fosfor 1,20 %. Metabolizovatelná energie 4 040 kcal/kg.
Nutriční doplňkové látky v 1 kg: Vitamin A 20 000 IU/kg, vitamin D3 2 000 IU/kg, vitamin E 450 mg/kg, vitamin C 150 mg/kg, biotin 4,6 mg/kg, železo (síran železnatý monohydrát) 68 mg/kg, jód (jodid draselný) 3,2 mg/kg, měď (pentahydrát síranu měďnatého) 9 mg/kg, mangan (monohydrát síranu manganatého) 6,8 mg/kg, zinek (oxid zinečnatý) 108 mg/kg, selen (selenitan sodný) 0,11 mg/kg, taurin 30 mg/kg.
Technologické přísady: Antioxidanty — tokoferolové extrakty z rostlinných olejů.
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 0,3 kg | 35 g | 32 g | – | – | – | – | – | – | – |
| 0,5 kg | 55 g | 53 g | 51 g | 41 g | 31 g | 21 g | – | – | – |
| 1 kg | 87 g | 84 g | 81 g | 72 g | 62 g | 52 g | 47 g | 42 g | 37 g |
| 2 kg | 139 g | 134 g | 130 g | 114 g | 98 g | 83 g | 75 g | 67 g | 59 g |
| 3 kg | – | 176 g | 170 g | 149 g | 128 g | 109 g | 99 g | 88 g | 78 g |
| 4 kg | – | – | 206 g | 181 g | 157 g | 132 g | 119 g | 107 g | 94 g |
| 5 kg | – | – | – | 211 g | 182 g | 154 g | 139 g | 124 g | 109 g |
| 6 kg | – | – | – | – | 206 g | 174 g | 157 g | 141 g | 124 g |
| 7 kg | – | – | – | – | – | 193 g | 174 g | 156 g | 137 g |
| 8 kg | – | – | – | – | – | 211 g | 191 g | 170 g | 150 g |
| 9 kg | – | – | – | – | – | – | 206 g | 184 g | 162 g |
| 10 kg | – | – | – | – | – | – | – | 198 g | 174 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Výrobca rozlišuje: · · · · · · · ·
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Zpracované čerstvé kuře 30 %, dehydratovaný kuřecí protein 22 %, rýže 10 %, kuřecí tuk, ječmen, hrášek, hrachový škrob, rýžové otruby, hydrolyzát z drůbeže 3 %, kvasnice, oves, dihydrogenfosforečnan vápenatý, řepná dužina, jablečná dužina, hrachový protein, rýžový protein, rybí tuk, hexametafosforečnan sodný 0,3 %, rostlinné extrakty, minerály, inulin (FOS) 1000 mg/kg, hydrolyzovaná buněčná stěna kvasnic (MOS) 1000 mg/kg, Yucca Schidigera, glukosamin, chondroitin-sulfát.
Vitamín A 20000 UI/kg, vitamín D3 2000 UI/kg, vitamín E 450 mg/kg, vitamín C 150 mg/kg, biotin 4,6 mg/kg, železo (síran železnatý (II) monohydrát) 68 mg/kg, jód (jodid draselný) 3,2 mg/kg, měď (síran měďnatý (II) pentahydrát) 9 mg/kg, mangan (síran manganatý monohydrát) 6,8 mg/kg, zinek (oxid zinečnatý) 108 mg/kg, selen (seleničitan sodný) 0,11 mg/kg, taurin 30 mg/kg.
EPA + DHA 500 mg/kg; inulin (FOS) 1000 mg/kg; hydrolyzovaná buněčná stěna kvasnic (MOS) 1000 mg/kg
| Hrubá bielkovina | 30 % |
| Hrubý tuk | 20 % |
| Hrubá vláknina | 2,5 % |
| Hrubý popol | 8 % |
| Vápnik | 1,45 % |
| Fosfor | 1,2 % |
| Omega-3 | 0,4 % |
| Omega-6 | 3,9 % |
| DHA + EPA | 0,05 % |
| Energetická hodnota | 4 040 kcal/kg |
Doplňkové krmivo pro psy a kočky na podporu imunitního systému, pomáhá zvládat stres, urychluje regeneraci a posiluje...
Neutralizuje pach i feromony, které by mohly zvířata znovu přitahovat k značkování téhož místa, určené pro psy a kočky.
Doplňkové krmivo pro psy a kočky obsahující složky pro podporu normální funkce ledvin.