- Pes
- Malé plemená (do 10kg)
- Hydina Zmes viacerých zdrojov
Chúru mäsové pyré pre psov s kuracím z farmárskeho chovu a divokým morským tuniakom. Šťavnaté, mäkké a extra lahodné...
0,63 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 63 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
PRE dospelých psov všetkých plemien VO VYSOKÉ Záťaž
Více o produktu0,63 € na deň
pre psa 20 kg balenie na 63 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →
S VYSOKO KVALITNÝM kuracím mäsom
PRE DOKONALÚ stráviteľnosť
PROTEIN 28% TUK 20%
Metabolizovateľná ENERGIA 4.100 KCAL / KG
+ Za studena lisovaný olej zo sleďov
KĹBY - chondroprotektíva A OMEGA-3 mastné kyseliny zlepšuje pevnosť chrupavky
SVALY - esenciálne aminokyseliny ZABEZPEČUJÚ rekonvalescencie SVALOV
Trávenie - VYSOKÝ OBSAH MASA PRE DOKONALÚ stráviteľnosťou
VITAMÍNY - správnej rovnováhy VITAMÍNOV ZAISŤUJE skvelej kondícii
ZLOŽENIE:
kuracia múčka (25%), sušené kuracie mäso (22%), kukurica, kurací tuk (konzervované tokoferoly), ryža, sušené jablká (zdroj prebiotík), pivovarské kvasnice, sledovať olej (3%), hydrolyzovaná kuracia pečeň (2%) , sušená morská riasa (0,2%) (zdroj prebiotík), hydrolyzované schránky kôrovcov (0,031%) (zdroj glukosamín sulfátu), hydrolyzované chrupavky (0,019%) (zdroj chondroitín sulfátu), yucca (0,01%).
ANALYTICKÉ ZLOŽKY:
hrubý proteín 28,0%, obsah tuku 20,0%, vlhkosť 10,0%, popol 7,5%, vláknina 3,0%, vápnik 1,7%, fosfor 1,3%, sodík 0,1 %.
NUTRIČNÉ ADITÍVA V 1 KG:
vitamín A (E672) 14 000 IU, vitamín D3 (E671) 1 400 IU, vitamín E (α- tokoferol) (3a700) 400 mg, L-lyzín (3.2.3.) 25 mg, DL-metionín (3.1.1 .) 125 mg, meď (E4) 15 mg, železo (E1) 70 mg, zinok (E6) 80 mg, mangán (E5) 36 mg, jód (E2) 0,7 mg, selén (E8) 0,2 mg .
Obsahuje EÚ schválené antioxidanty.
OMEGA 3: 0.3% OMEGA 6: 2.5%
| Hmotnosť psa | Denná dávka | Denná dávka |
|---|---|---|
| 0–5 kg | 70 g | 85 g |
| 5–10 kg | 70–120 g | 85–145 g |
| 10–20 kg | 120–200 g | 145–240 g |
| 20–30 kg | 200–270 g | 240–330 g |
| 30–40 kg | 270–340 g | 330–410 g |
| 40–50 kg | 340–400 g | 410–480 g |
| 50–60 kg | 400–460 g | 480–550 g |
| 60–70 kg | 460–510 g | 550–610 g |
Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.
Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.
Etiketám krmív sa dá len ťažko rozumieť. Označenie „superprémiové" alebo „holistické" si určuje každý výrobca sám a nič nemeria — keď sme si na niekoľkých stovkách krmív porovnali obsah bielkovín, vyšiel pri prémiovom rade prakticky rovnako ako pri tom dvaapolkrát drahšom holistickom. Rozdiel totiž nerobí množstvo bielkoviny, ale jej zdroj. Preto sme si postavili vlastné meradlo, ktoré je pre všetky krmivá rovnaké.
Deklarácia zdroja bielkovín hodnotí, ako presne a úplne výrobca zdroje bielkovín pomenúva. Konkrétny druh zvieraťa („kuracie“) nesie plnú informáciu, všeobecná kategória („hydinové“, „rybie“) menšiu a anonymná položka („živočíšny proteín“) najmenšiu — nevieme, z čoho pochádza. Počíta sa aj úplnosť percentuálnych podielov. Netvrdíme, že všeobecne pomenovaná surovina je horšie mäso; vieme o nej len menej — a výrobca môže hodnotenie kedykoľvek zdvihnúť tým, že druh zvieraťa pomenuje a podiel doplní.
Množstvo živočíšnej bielkoviny hovorí, koľko percent hotovej granule tvorí bielkovina zo zvierat — vypočítame ju ako podiel živočíšnych bielkovín krát celkový obsah bielkovín. Práve tento údaj ako jediný odhalí, že časť bielkovín nepochádza z mäsa, ale napríklad z hrachového alebo zemiakového proteínu. Deklaruje ho však len menšina výrobcov. Kde chýba a výrobca uvádza úplné percentá surovín, podiel vypočítame z receptúry a všade ho označíme ako vypočítaný. Kde spoľahlivý výpočet urobiť nejde, dostane časť neutrálne bodové hodnotenie — nie je to odhad údaja toho krmiva a znižuje spoľahlivosť výsledku; napíšeme to pod číslo. Táto časť nesie najväčšiu váhu celého indexu — je to jediná priamo meraná veličina.
Funkčná podpora hodnotí tri oblasti — kĺby, kožu a srsť a zažívanie. Nestačí, že je látka na obale spomenutá; pri kĺbovej výžive uznávame len dávku, ktorá má šancu niečo robiť, nie symbolickú štipku.
Odhadované sacharidy a transparentnosť etikety dopĺňajú zvyšok. Sacharidy dopočítavame z analytických zložiek na etikete — nálepka „bez obilnín" o ich množstve skoro nič nehovorí. Posledná časť je o tom, koľko nepovinných údajov výrobca vôbec zverejní: vápnik, fosfor, energiu, omega-3 a ďalšie. Nehovorí, že podrobnejšia etiketa znamená lepšie krmivo — hovorí, že o ňom vieme viac a máme čo overovať. Koľko ktorá časť váži a ako si to prenastaviť, je v poradcovi v paneli Nastavenie výpočtu.
Čo do indexu zámerne nepatrí: cena (inak by drahé bolo kvalitné len preto, že je drahé) a rad krmiva (to je tvrdenie výrobcu, ktoré chceme nahradiť, nie opísať). Za samotný obsah bielkovín sa body nedávajú — sám o sebe nehovorí nič o tom, odkiaľ bielkovina pochádza. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, pretože až potom je z neho množstvo mäsovej bielkoviny.
Číslo je absolútne. Nepočíta sa voči ostatným krmivám v našej ponuke — je to vlastnosť daného krmiva. Nezmení sa tým, že niečo pridáme do sortimentu alebo vypredáme. Jedno obmedzenie však má: pri krmive, kde výrobca neuvádza pôvod bielkovín, sa hodnotí menej častí a zvyšné majú väčšiu váhu. Dve čísla z rôznych režimov sa preto porovnávajú len zhruba a pri dotknutých krmivách to pod indexom píšeme.
Verzia 4.24 znamená, že nástroj ďalej rozvíjame. Každá revízia vychádza z rozboru skutočných dát celého katalógu, prešla nezávislou odbornou oponentúrou a jej dopad testujeme na všetkých krmivách skôr, než ju nasadíme. Dáta z etikiet automaticky kontrolujeme a krmivá s najvyšším hodnotením prechádzajú ručnou kontrolou — práve pri nich by chyba vadila najviac.
Čo index nehovorí: nie je to hodnotenie zdravotného účinku ani odporúčanie pre konkrétneho psa. Hodnotí kvalitu deklarovanej receptúry, teda to, čo sa dá z etikety objektívne vyčítať. Vhodnosť pre vášho psa závisí aj od veku, veľkosti, aktivity a znášanlivosti.
Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.
Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.
Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.
Kuřecí moučka (25%), sušené kuřecí maso (22%), kukuřice, kuřecí tuk (konzervováno tokoferoly), rýže, sušená jablka (zdroj prebiotik), pivovarské kvasnice, sleďový olej (3%), hydrolyzovaná kuřecí játra (2%), sušená mořská řasa (0,2%) (zdroj prebiotik), hydrolyzované schránky korýšů (0,031%) (zdroj glukosamin sulfátu), hydrolyzované chrupavky (0,019%) (zdroj chondroitin sulfátu), yucca (0,01%).
Vitamín A (E672) 14 000 IU, vitamín D3 (E671) 1 400 IU, vitamín E (α-tokoferol) (3a700) 400 mg, L-lysin (3.2.3.) 25 mg, DL-methionin (3.1.1.) 125 mg, měď (E4) 15 mg, železo (E1) 70 mg, zinek (E6) 80 mg, mangan (E5) 36 mg, jód (E2) 0,7 mg, selen (E8) 0,2 mg.
| Hrubá bielkovina | 28 % |
| Hrubý tuk | 20 % |
| Hrubá vláknina | 3 % |
| Hrubý popol | 7,5 % |
| Vlhkosť | 10 % |
| Vápnik | 1,7 % |
| Sodík | 0,1 % |
| Fosfor | 1,3 % |
| Omega-3 | 0,3 % |
| Omega-6 | 2,5 % |
| Energetická hodnota | 4 100 kcal/kg |
Tabuľka dát
Chúru mäsové pyré pre psov s kuracím z farmárskeho chovu a divokým morským tuniakom. Šťavnaté, mäkké a extra lahodné...
Pasta na rýchle riešenie akútnych zažívacích problémov u psov a mačiek.
FELIWAY imituje mačací tvárový feromón, ktorý navodzuje stav bezpečia a pohody, má upokojujúci až antistresový vplyv.