NutriCan Junior 15kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina

Kompletné krmivo pre mladých psov malých a stredných plemien

Více o produktu
    Akční nabídka k nákupu
41,67 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

0,65 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 63 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

64
index kvality
2 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 21.07.2027
Poslední 2 kusy skladem

Kúpou tohto produktu získate 83 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 83 points.
70792
Další varianty
NutriCan Junior 3kg posledné 3 ks
10,88 €

Více informací NutriCan Junior 15kg

S VYSOKO KVALITNÝM kuracím mäsom
PRE DOKONALÚ stráviteľnosť
PROTEIN 30% TUK 15%
Metabolizovateľná ENERGIA 3.900 KCAL / KG

+ Za studena lisovaný olej zo sleďov

VITAMÍNY - správnej rovnováhy VITAMÍNOV ZAISŤUJE ZDRAVÝ VÝVOJ

SVALY - esenciálne aminokyseliny ZABEZPEČUJÚ RAST SVALOV

KĹBY - chondroprotektíva A OMEGA-3 mastné kyseliny zlepšuje pevnosť chrupavky

ZMYSLY - DHA & EPA OVPLYVŇUJÚ VÝVOJ zmyslových orgánov

ZLOŽENIE:

kuracia múčka (22%), sušené kuracie mäso (16%), ryža, kukurica, sušené jablká (zdroj prebiotík), kurací tuk (konzervované tokoferoly), pivovarské kvasnice, hydrolyzovaná kuracia pečeň (2%), sledovať olej (1%) , sušená morská riasa (0,2%) (zdroj prebiotík), hydrolyzované schránky kôrovcov (0,031%) (zdroj glukosamín sulfátu), hydrolyzované chrupavky (0,019%) (zdroj chondroitín sulfátu), yucca (0,012%).

ANALYTICKÉ ZLOŽKY:

hrubý proteín 30,0%, obsah tuku 15,0%, vlhkosť 10,0%, popol 7,5%, vláknina 3,0%, vápnik 1,6%, fosfor 1,2%, sodík 0,1 %.

NUTRIČNÉ ADITÍVA V 1 KG:

Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 8x1013 CFU / kg. Obsahuje antioxidanty.

OMEGA 3: 0.28% OMEGA 6: 1.9%

Odporúčané dávkovanie krmiva NutriCan Junior 15kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka
0–5 kg 70 g 85 g
5–10 kg 70–120 g 85–145 g
10–20 kg 120–200 g 145–240 g
20–30 kg 200–270 g 240–330 g
30–40 kg 270–340 g 330–410 g
40–50 kg 340–400 g 410–480 g
50–60 kg 400–460 g 480–550 g
60–70 kg 460–510 g 550–610 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
0 kg 70 kg

Hodnotenie krmiva NutriCan Junior 15kg

64 / 100
priemerná Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 38 % v sušine.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; z deklarovaných surovín ho odhadujeme na 78,5 %.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
36,4 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
30,0 g v 100 g krmiva, z toho 22,4 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
38 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
22,4 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
7,6 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
7,4 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
5,9 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
9,9 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
38 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
9,1 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
3,1 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
5,0 z 5 bodov 6 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 30 %
  • tuk 15 %
  • sacharidy (dopočet) 34.5 %
  • vláknina a popol 10.5 %
  • voda 10 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Časť hodnotenia vychádza z nášho odhadu — výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie NutriCan Junior 15kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Kuřecí moučka (22 %), sušené kuřecí maso (16 %), rýže, kukuřice, sušená jablka (zdroj prebiotik), kuřecí tuk (konzervováno tokoferoly), pivovarské kvasnice, hydrolyzovaná kuřecí játra (2 %), sleďový olej (1 %), sušená mořská řasa (0,2 %) (zdroj prebiotik), hydrolyzované schránky korýšů (0,031 %) (zdroj glukosamin sulfátu), hydrolyzované chrupavky (0,019 %) (zdroj chondroitin sulfátu), yucca (0,012 %).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A (E672) 20 000 IU, vitamín D3 (E671) 1 800 IU, vitamín E (α-tokoferol) (3a700) 600 mg, L-lysin (3.2.3.) 30 mg, DL-methionin (3.1.1.) 150 mg, měď (E4) 20 mg, železo (E1) 85 mg, zinek (E6) 95 mg, mangan (E5) 40 mg, jód (E2) 0,8 mg, selen (E8) 0,25 mg. Obsahuje EU schválené antioxidanty.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

Yucca schidigera 0,012 %; glukosamin sulfát (ze schránek korýšů) 0,031 %; chondroitin sulfát (z chrupavek) 0,019 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 30 %
Hrubý tuk 15 %
Hrubá vláknina 3 %
Hrubý popol 7,5 %
Vlhkosť 10 %
Vápnik 1,6 %
Sodík 0,1 %
Fosfor 1,2 %
Omega-3 0,28 %
Omega-6 1,9 %
Energetická hodnota 3 900 kcal/kg
70792

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Puppy (do 1 roka)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Kvalita krmiva
Prémiové
Špecifické potreby
Bežná aktivita
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre NutriCan Junior 15kg (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.