Aatu 80/20 Salmon 10kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Ryba Čerstvé maso Bez kuřete

Bezobilné granule pre dospelých psov s jediným zdrojom bielkovín – atlantickým lososom. Receptúra 80/20 zahrnuje čerstvo pripravovaného aj sušeného lososa a bohatú zmes ovocia, zeleniny, byliniek a botanických zložiek (Superfood Blend™). Prirodzene bohaté na omega-3 mastné kyseliny pre zdravú kožu a srst, s glukozamínom, chondroitínom a MSM pre kĺby a probiotiky pre zdravé trávenie. Vhodné pre psov so sklonmi k potravinovým citlivostiam, bez obilovin, pšeničného lepku a bielych zemiakov.

Více o produktu
Hodnotenie
    Akční nabídka k nákupu
  • DARČEK podľa vlastného výberu
108,72 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

3,04 € na deň

pre psa 20 kg balenie na 35 dní Cena za kilogram klame — krmivá sa líšia odporúčanou dennou dávkou. Férové porovnanie nákladov je cena za deň kŕmenia vášho psa. Zistiť viac →

Spočítať pre môjho psa

87
index kvality
11 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 29.12.2027

Kúpou tohto produktu získate 217 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 217 points.
64725
Další varianty
26,54 €
64,92 €

Více informací Aatu 80/20 Salmon 10kg

Granule pre dospelých psov AATU 80/20 Salmon sú postavené na jednoduchom, ale účinnom princípe: drvivá väčšina receptúry pochádza z jediného zdroja bielkovín – atlantického lososa. Výsledkom je vysoko proteínové, bezobilné krmivo, ktoré ocenia psi so sklonmi k potravinovým citlivostiam aj tí, ktorí na iných krmivách jednoducho nejedia.

Prečo práve losos a čo znamená príprava Low and Slow™?

AATU používa čerstvo pripravovaného aj sušeného lososa ako výhradný zdroj živočíšnych bielkovín. Ryba je prirodzene bohatá na omega-3 mastné kyseliny – tie prispievajú k zdravej koži, lesklej srsti a celkovej vitalite. Na každý kilogram výsledného krmiva pripadajú približne 2,5 kg surových surovín. Technológia Low and Slow™ spočíva v pomalom varení pri nižšej teplote, vďaka ktorej zostávajú živiny lepšie zachované a chuť je výraznejšia – podobne ako pri pomalom varení mäsa doma.

Čo je Superfood Blend™ a prečo je v krmení dôležitý?

Zvyšná časť receptúry tvorí starostlivo zostavená zmes viac ako 30 rastlinných surovín. Prakticky to znamená, že popri losose krmivo obsahuje okrem iného:

  • batáty a hrach ako zdroj sacharidov a vlákniny;
  • čučoriedky, brusnice a moruša s antioxidantmi, ktoré podporujú imunitu;
  • šalvia, oregáno, tymián a majoránka s prirodzenými protizápalovými účinkami;
  • špirulinu a morské riasy ako prírodný zdroj stopových prvkov;
  • šípky bohaté na vitamín C a koprivú pre podporu celkového zdravia;
  • čakankový koreň ako prebiotikum – ten si môžu mikroorganizmy v čreve „prečítať" ako potravu pre seba, čo pomáha rovnováhe črevnej mikroflóry.

Kĺby a trávenie pod kontrolou

Receptúra obsahuje glukozamín a chondroitín – dve látky, ktoré stoja za pozornosť zvlášť u väčších psov alebo psov v pohybe. Glukozamín je stavebným kameňom chrupavky a prirodzene pomáha udržiavať kĺbové štruktúry. Chondroitín sa v kĺboch viaže na vodu a prispieva k ich pruženosti. MSM (methylsulfonylmetán) je organická zlúčenina síry, ktorá býva spájaná s podporou pohyblivosti a zmierňovaním zápal. Krmivo tiež obsahuje probiotikum Enterococcus faecium s deklarovaným počtom zárodkov, ktoré aktívne pomáhajú udržiavať priaznivé tráviaciemu prostredie – menej nadúvania, stabilnejšia stolica.

Pre koho sú granule AATU 80/20 Salmon najlepšou voľbou?

  • Psi, ktorí reagujú na kuracie mäso alebo hovädzie – losos je pre nich alternatívnym a ľahšie stráviteľným zdrojom bielkovín.
  • Psi s citlivým trávicim traktom, ktorí potrebujú bezobilné krmivo bez pšeničného lepku a bielych zemiakov.
  • Majitelia, ktorí hľadajú alternatívu k surového krmení (BARF) s podobným výživovým profilom, avšak bez rizík a komplikácií surovej diety.
  • Psi všetkých veľkostí a plemien – krmivo je formulované ako kompletná výživa pre dospelých psov.

Praktické rady k podávaniu AATU Salmon

Prechod z iného krmiva odporúčame vykonávať postupne približne 5–7 dní, pri prechode zo surového stravy pokojne 14 dní. Trávicí trakt tak dostane čas na prispôsobenie sa vyššej hustote živín. Granule sú výživovo koncentrované, takže denná dávka býva nižšia ako u menej proteínových krmív – presné množstvo pre vášho psa vám spočíta kalkulačka vyššie.

Nezabudnite na dostatok čerstvej vody vedľa misky – platí to u každého suchého krmiva. Ak chcete krmenie obohatí, konzervy alebo kapsule môžu tvoriť časť dennej dávky ako toping (AATU ponúka aj mokré krmivá).

Najčastejšie otázky k AATU 80/20 Salmon

  1. Je krmivo vhodné aj pre malé plemená? Áno, veľkosť granúl je navrhnutá tak, aby vyhovovala psom všetkých veľkostí.
  2. Prečo sú granule bezobilné? Bezobilná receptúra znižuje záťaž pre psov s citlivým trávením a eliminuje potenciálne alergény, ako je pšeničný lepok.
  3. Prečo krmivo nemá vitamín D3 v štandardnej podobe? Z podkladov vitamín D3 u tejto varianty produktu nie je deklarovaný – pre istotu sa pozrite na aktuálnu etiketu na balení.
  4. Môžem kombinovať AATU Salmon s mokrým krmivom? Áno, kombinácia granúl a mokrej stravy je bežná. Nezabudnite ale celkový príjem kalórií prispôsobiť – kalkulačka vyššie s tým pomôže.

Odporúčané dávkovanie krmiva Aatu 80/20 Salmon 10kg

Hmotnosť psa Denná dávka
1–5 kg 30–90 g
5–10 kg 90–150 g
10–15 kg 150–210 g
15–20 kg 210–260 g
20–25 kg 260–300 g
25–30 kg 300–350 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
1 kg 30 kg

Hodnotenie krmiva Aatu 80/20 Salmon 10kg

87 / 100
vynikajúca Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza konkrétne druhy zvierat aj podiely surovín — deklarácia zdrojov bielkovín je úplná.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 32 % v sušine.
  • Glukozamín 178 mg/kg — pod našou hranicou pre plné uznanie kĺbovej podpory (1 000 mg/kg).
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín; pri receptúre postavenej na čerstvom mäse počítame s neutrálnou empirickou hodnotou takýchto krmív.
  • Podiel živočíšnych bielkovín je hodnotený s vysokou istotou — etiketa uvádza množstvo pri prevažnej väčšine živočíšnych surovín.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Obsahuje Yucca schidigera — býva pridávaná kvôli obmedzeniu zápachu stolice.

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
54,3 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
31,0 g v 100 g krmiva, z toho 28,7 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
61 % čerstvé · 17 % sušené
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
nie
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
28,7 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
2,3 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
13,7 z 15 bodov · odhad z typu surovín vysoká istota
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
28,6 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
12,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
13,0 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
32 % v sušine
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
bez obilnín
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
5,9 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou) · glukozamín 178 mg/kg
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (spĺňa našu hranicu)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
1,7 z 5 bodov 2 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
bez zrážky

Čo je v granuli

  • bielkoviny 31 %
  • tuk 20 %
  • sacharidy (dopočet) 29.1 %
  • vláknina a popol 11.4 %
  • voda 8.5 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Aatu 80/20 Salmon 10kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Losos 80 % (z toho 61 % čerstvě připravený losos, 17 % sušený losos, 2 % čerstvě připravená šťáva z lososa), hrách (6 %), tapioka, lososový olej (4 %), jablko (2 %), cizrna, batáty, slunečnicový olej, minerály, ovocná a bylinková směs (brusinky, hrušky, borůvky, moruše, mrkev, rajčata, čekanka, petržel, máta peprná, spirulina, mořské řasy, oregano, šalvěj, majoránka, tymján, heřmánek, šípky, kopřiva dvoudomá, juka, měsíček, anýz, pískavice, skořice – 0,04 %), glukosamin 178 mg/kg, methylsulfonylmethan 178 mg/kg, chondroitin sulfát 125 mg/kg

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A (retinyl acetát) 18 000 IU/kg, vitamín E (rac-alfa tokoferol acetát) 200 mg/kg, L-karnitin 200 mg/kg; zinek (chelát zinku aminokyseliny, hydrát) 65 mg/kg, železo (chelát dvojmocného železa aminokyseliny, hydrát) 60 mg/kg, měď (chelát dvojmocné mědi aminokyseliny, hydrát) 7 mg/kg, mangan (chelát manganu aminokyseliny, hydrát) 6 mg/kg, jód (jodid draselný) 1,5 mg/kg; Bacillus subtilis C-3102 (DSM 15544) 1,0 × 10⁹ CFU/kg

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

Methylsulfonylmethan (MSM) 178 mg/kg

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 31 %
Hrubý tuk 20 %
Hrubá vláknina 2,4 %
Hrubý popol 9 %
Vlhkosť 8,5 %
Omega-3 3 %
Omega-6 4 %

Doplnkové látky (na kg krmiva)

Glukozamín 178 mg/kg
Chondroitín 125 mg/kg
64725

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Stredné plemená (10-25kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Bez kuřete
Ryba
Čerstvé maso
Kvalita krmiva
Grain free
Špecifické potreby
Energy-psy so zvýšenou aktivitou
Hypersenzitívne-Krmivá BEZ obilia
Mobility-podpora kĺbov
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Aatu 80/20 Salmon 10kg (1)
Hodnotenie
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.