Royal Canin Yorkshire Adult granule pre dospelého jorkšíra 3kg

  • Pes
  • Malé plemená (do 10kg)
  • Hydina Ryba

Kompletné krmivo pre dospelé a starnúce psy plemena Yorkshirský teriér nad 10 mesiacov

Více o produktu
Hodnotenie
    Akční nabídka k nákupu
33,61 €
S DPH i
Výše uplatněné DPH je 0% pro zemi Slovensko.

11,20 € za kg Nastaviť môjho psa

Vypočítame cenu za deň práve pre neho.

43
index kvality
6 Položky
Objednejte nyní a doručíme v utorok
Datum expirace: 17.11.2027

Kúpou tohto produktu získate 202 points v rámci nášho vernostného programu. Váš košík bude mať celkovú sumu 202 points.
63818

Více informací Royal Canin Yorkshire Adult granule pre dospelého jorkšíra 3kg

Yorkshirské teriéry či "jorkšír" sú prirodzene pokojní, aktívne a inteligentné psi plní energie a chuti do jedla. Pretože má každé plemeno jedinečné potreby, rada krmív ROYAL CANIN® Breed Health Nutrition uspokojuje nutričné potreby a udržuje zdravie psov rôznych plemien. Zloženie krmiva ROYAL CANIN® Yorkshire Terrier Adult je vytvorené tak, aby uspokojilo všetky nutričné potreby dospelých yorkshirských teriérov starších 10 mesiacov.

Výrazná srsť yorkshirského teriéra je jeho najznámejším rysom. Je výnimočne dlhá a jemná a nikdy neprestáva rásť. Tiež nepĺzne a potrebuje špeciálne živiny, aby zostala hodvábna. Krmivo vyživuje srsť upraveným zložením obohateným o esenciálne omega-3 (EPA & DHA) a omega-6 mastné kyseliny, olej z boráku lekárskeho a biotín. Jorkšír bývajú v jedle často vyberaví. Veľmi chutné krmivo je pre nich nevyhnutné. Vďaka kombinácii výnimočných chutí, ktorým váš pes nebude schopný odolať, krmivo uspokojí aj tých najmaškrtnejšie jazýčky! Yorkshirské teriéry sú tiež známi svojou dlhovekosťou. Priemerne sa dožívajú viac ako 15 rokov, čo znamená, že sú v poslednej tretine svojho života vystavení účinkom starnutia. Granule pre psy ROYAL CANIN® Yorkshire Terrier Adult obsahujú vybrané živiny, ktoré zachovávajú zdravie aj zrelých psov.

Pri vyberaní krmiva pre svojho psa musíte myslieť na hygienu jeho ústnej dutiny .. Pomáhajú spomaľovať tvorbu zubného kameňa vďaka obsiahnutým chelátorům vápnika.

Aby mohlo uspokojiť chute čo najviac psov, krmivo ROYAL CANIN® Yorkshire Terrier Adult je dostupné aj vo vlhkej forme ako chutná paštéta. Ak premýšľate nad kombinovaným kŕmením, jednoducho sa riaďte našimi pokynmi, aby váš pes dostával to správne množstvo suchého aj vlhkého krmiva.

Zloženie: Dehydrované hydinové mäso, kukuričná múka, ryža, živočíšne tuky, izolát rastlinného proteínu (LIP - proteín vybraný vďaka svojej stráviteľnosti), kukurica, kukuričný lepok, hydrolyzované živočíšne proteíny, rastlinná vláknina, repné rezky, minerály, rybí olej, kvasnice, sójový olej, fruktooligosacharidy, hydrolyzované kvasnice (zdroj mannán-oligosacharidov), olej z boráku lekárskeho (0,1%), výťažky zo zeleného čaju a hroznového vína (zdroj polyfenolu), výťažok z nechtíka lekárskeho (zdroj luteínu), hydrolyzované kôrovce (zdroj glukozamínu), hydrolyzované chrupavky (zdroj chondroitínu).

Nutričné doplnkové látky: vitamín A: 29500 IU, vitamín D3: 800 IU, biotín: 3,07 mg, E1 (železo): 47 mg, E2 (jód): 4,7 mg, E4 (med): 9 mg, E5 (mangán): 61 mg, E6 (zinok): 183 mg, E8 (selén): 0,1 mg. Technologické doplnkové látky: trifosforečnan pentasodný: 3,5 g. Konzervanty. Antioxidanty.

váha psa

Bežná aktivita

zvýšená aktivita

2 kg

41 g

47 g

3 kg

55 g

64 g

4 kg

68 g

79 g

Odporúčané dávkovanie krmiva Royal Canin Yorkshire Adult granule pre dospelého jorkšíra 3kg

Hmotnosť psa Denná dávka Denná dávka
2 kg 41 g 47 g
3 kg 55 g 64 g
4 kg 68 g 79 g

Hodnoty uvádza výrobca ako odporúčanú dennú dávku. Skutočná potreba sa líši podľa aktivity, veku a kondície psa.

Kalkulačka dennej dávky
kg
2 kg 4 kg

Hodnotenie krmiva Royal Canin Yorkshire Adult granule pre dospelého jorkšíra 3kg

43 / 100
nízka Index kvality zloženia — verzia 4.24 · vlastné hodnotenie pethome.cz Číslo 0–100 hodnotí to, čo je v krmive deklarované na etikete. Nevstupuje doň cena ani rad krmiva. Hviezdičky sú prevod toho istého čísla: dvadsať bodov je jedna hviezdička. Index kvality zloženia hodnotí deklarované zloženie receptúry podľa jednotných, vopred daných pravidiel. Slúži na prvú orientáciu — nehovorí, ktoré krmivo je najlepšie práve pre vášho psa. Zistiť viac →
  • Výrobca uvádza len všeobecné kategórie (napr. ‚hydinové‘, ‚rybie‘) bez konkrétneho druhu zvieraťa.
  • Pri 2 formách mäsovej suroviny výrobca neuvádza percentuálny podiel.
  • Odhadovaný obsah sacharidov je 41 % v sušine; výrobca neuvádza vlhkosť, dosadili sme obvyklú hodnotu.
  • Krmivo uvádza podporu zažívania.
  • Výrobca neuvádza podiel živočíšnych bielkovín a z etikety ho nemožno odhadnúť; v tejto časti hodnotenia počítame s neutrálnou empirickou hodnotou.
  • Obsah omega-3 mastných kyselín je deklarovaný — hodnotenie vychádza z uvedených hodnôt prepočítaných na energiu krmiva.
  • Receptúra uvádza kĺbovú surovinu (napr. slávka, chrupavka) bez množstva — bez uvedenej dávky ju nebodujeme.
  • Výrobca nad rámec povinných údajov uvádza 1 z 10 sledovaných hodnôt (napríklad vápnik, energiu alebo omega-3).

Z čoho sa číslo skladá

Údaje bez značky sú z etikety výrobcu. Riadky so značkou počítame my z tých údajov.

Bielkoviny Súhrn troch hodnotených osí proteínu: koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva, z akých hodnotných foriem pochádza a ako málo je proteín zriedený rastlinami. Riadky nad bodmi sú údaje z etikety a náš výpočet, z ktorých sa hodnotenie skladá.
23,1 z 60 bodov
Hrubý proteín Koľko bielkovín je v granuli celkovo, bez ohľadu na pôvod. Body sa zaň nedávajú — samo o sebe nehovorí, či bielkovina pochádza z mäsa, alebo z hrachu. Do hodnotenia vstupuje jedine vynásobený podielom živočíšnych bielkovín, čo je riadok nad ním. Slúži aj ako kontrola: krmivo s vysokým deklarovaným mäsom a nízkymi bielkovinami má mäso zrejme dosť vodnaté. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
28,0 g v 100 g krmiva, z toho 14,9 g živočíšnych
Zdroje bielkovín Z akých foriem pochádza živočíšna bielkovina — čerstvé mäso, sušené, koncentrát, hmyz. Ukazujú sa len formy, ktoré receptúra obsahuje; percentá sú z etikety, prípadne dopočítané z nej.
sušené (bez %) · koncentrát (bez %)
Rastlinný koncentrát Sledujeme izolované a koncentrované rastlinné bielkoviny (napr. hrachový alebo ryžový proteín), nie bežné rastlinné zložky, ktoré bielkovinu prirodzene obsahujú.
áno
∑ Živočíšne bielkoviny Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pochádza zo zvierat. Počítame zo surovín na etikete. Nezávislé od toho, čo výrobca uvádza — podiel živočíšnych bielkovín žiadny predpis nereguluje, preto ho overujeme vlastným výpočtom.
14,9 g
∑ Rastlinná bielkovina odhadom Koľko gramov bielkoviny v 100 g krmiva pripadá na rastlinné zdroje. Počítame z celkového proteínu a podielu živočíšnych bielkovín. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
13,1 g
Množstvo živočíšnych bielkovín Koľko živočíšnej bielkoviny receptúra dodáva. Čím viac, tým viac bodov — až po hornú hranicu škály. Sledujeme, aká časť hotovej granule pripadá na bielkovinu živočíšneho pôvodu. Percento mäsa na obale túto otázku samo osebe nezodpovie — čerstvé a sušené suroviny sa vážia každá inak. Zistiť viac →
0,0 z 15 bodov · odhad z typu surovín
Kvalita zdrojov bielkovín Z ako hodnotných foriem živočíšna bielkovina pochádza — podľa doloženej stráviteľnosti a využiteľnosti; čerstvé mäso je meradlo. Čerstvé mäso, sušené mäso aj múčka sú legitímne formy suroviny; ich percentá však nie sú na rovnakej škále. Preto sledujeme, akú časť mäsovej suroviny tvorí ktorá forma. Zistiť viac →
23,1 z 33 bodov
Proteín bez rastlinného riedenia Aká veľká časť celkového proteínu pochádza z rastlinných zdrojov. Bielkoviny navýšené rastlinou body strácajú. Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →
0,0 z 12 bodov
Odhadované sacharidy Koľko zo sušiny krmiva tvorí sacharidová frakcia. Dopočítavame ju z analytických zložiek na etikete: čo zostane, keď sa od sto odpočítajú bielkoviny, tuk, vláknina, popol a vlhkosť. Je to odhad z deklarácie, nie laboratórny rozbor - výrobca uvádza bielkoviny a tuk ako minimum a vlákninu s popolom ako maximum, takže sa do zvyšku schová celá vôľa deklarácie. Hodí sa na pásma, nie na rozdiely jednotiek percent. Hodnotí sa plynulou škálou; jej prahy sú kalibráciou nášho katalógu, nie výživovým odporúčaním, a presné hodnoty neuvádzame. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
8,5 z 13 bodov
∑ Sacharidy odhadom (v sušine) V sušine, teda po odpočítaní vody - inak by sa krmivá s rôznou vlhkosťou nedali porovnať. Číslo píšeme na celé percento zámerne: je to odhad, nie meranie. Obsah sacharidov výrobcovia na obale obvykle neuvádzajú. Dopočítavame ho z ostatných analytických hodnôt — čo nie je bielkovina, tuk, vláknina, popol ani voda, sú zhruba sacharidy. Zistiť viac →
41 % v sušine (vlhkosť odhadnutá)
Označenie na obale Čo má výrobca na obale. Od augusta 2026 sa za toto označenie neprideľujú body: merali sme, ako súvisí s obsahom sacharidov, a vysvetľuje z neho necelých päť percent. Grain free receptúra postavená na zemiakoch a hrachu môže mať sacharidov viac než krmivo s ryžou. Údaj ukazujeme ďalej, pretože ho zákazník na obale vidí.
obsahuje obilniny
Mastné kyseliny Ako dobre je doložený a zastúpený profil omega-3 mastných kyselín, s osobitným dôrazom na EPA a DHA.
11,9 z 14 bodov
Funkčná podpora Kompletné krmivo je zostavené tak, aby pri zodpovedajúcom dávkovaní pokrývalo nutričné potreby psa, pre ktorého je určené. Funkčné zložky hodnotíme ako niečo navyše — môžu mať vplyv na uvedené oblasti a hodia sa tam, kde pes v niektorej z nich potrebuje podporiť; u veľkého psa má napríklad zmysel myslieť na kĺby aj preventívne. Chýbajúca podpora teda nie je chyba krmiva, len ho neposunie hore.
2,0 z 8 bodov
Kĺby Sledujeme doloženú kĺbovú podporu — rozhoduje deklarovaná dávka, nie púha prítomnosť látky v zložení. Zistiť viac →
nie
Koža a srsť Pre kožu a srsť sú kľúčové omega-3 mastné kyseliny. Konkrétna deklarácia EPA a DHA nám hovorí viac než samotný údaj o celkových omega-3. Zistiť viac →
nie
Zažívanie Pri probiotikách rozhoduje menovitý kmeň a deklarované množstvo, pri prebiotikách neplatí čím viac, tým lepšie. Hodnotíme doloženú deklaráciu, nie heslá na obale. Zistiť viac →
áno (pod našou hranicou)
Transparentnosť etikety Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
0,8 z 5 bodov 1 z 10 údajov
Zrážka za deklaráciu zdroja Za neúplnú deklaráciu zdroja bielkovín sa od výsledku odčítajú body: za anonymnú surovinu, za púhu obecnú kategóriu, za neuvedenú formu spracovania a za chýbajúce percentá. Úplná deklarácia nestráca nič. Sledujeme, koľko nepovinných údajov výrobca dobrovoľne uvádza. Čím úplnejšia deklarácia, tým lepšie sa receptúra dá posúdiť — a tým menej sa musí odhadovať. Zistiť viac →
−3,8 bodu

Čo je v granuli

  • bielkoviny 28 %
  • tuk 18 %
  • sacharidy (dopočet) 38.1 %
  • vláknina a popol 7.9 %
  • voda 8 %

Z analytických zložiek na etikete; sacharidy sú dopočítaný zvyšok – ten istý, z akého index počíta odhadované sacharidy.

Ako sme spočítali kvalitu

Hodnotenie s obmedzenou presnosťou — podiel živočíšnych bielkovín nemožno z etikety spoľahlivo určiť. Časti hodnotenia, ku ktorým chýbajú dáta, sa nepočítajú a ich váhu si rozdelia zvyšné časti.

Cena do hodnotenia nevstupuje. Číslo je pevné hodnotenie zloženia – pri rovnakom krmive vyjde rovnako v poradcovi, v porovnaní aj na karte produktu a nemení sa podľa toho, čo si práve prezeráte. Sivo je to, čo o krmive zatiaľ nevieme.

Zloženie Royal Canin Yorkshire Adult granule pre dospelého jorkšíra 3kg

Ingrediencie Suroviny sa uvádzajú zostupne podľa hmotnosti pred spracovaním — čerstvé mäso sa váži aj s vodou. Čím viac percent výrobca uvádza, tým presnejšie sa dá receptúra posúdiť. Zistiť viac →

Dehydratované drůbeží maso, kukuřičná mouka, rýže, živočišné tuky, izolát rostlinného proteinu (L.I.P. – protein vybraný díky své stravitelnosti), kukuřice, kukuřičný lepek, hydrolyzované živočišné proteiny, rostlinná vláknina, řepné řízky, minerály, rybí olej, kvasnice, sójový olej, fruktooligosacharidy, hydrolyzované kvasnice (zdroj mannooligosacharidu), olej z brutnáku lékařského (0,1 %), výtažky ze zeleného čaje a hroznového vína (zdroj polyfenolu), výtažek z měsíčku lékařského (zdroj luteinu), hydrolyzovaní korýši (zdroj glukosaminu), hydrolyzované chrupavky (zdroj chondroitinu).

Vitamíny a stopové prvky (na kg krmiva)

Vitamín A: 29500 IU, Vitamín D3: 800 IU, Biotin: 3,07 mg, E1 (železo): 47 mg, E2 (jód): 4,7 mg, E4 (měď): 9 mg, E5 (mangan): 61 mg, E6 (zinek): 183 mg, E8 (selen): 0,1 mg. Technologické doplňkové látky: trifosforečnan pentasodný: 3,5 g. Konzervanty. Antioxidanty.

Ďalšie ukazovatele (MOS, FOS, β-glukány…)

FOS (fruktooligosacharidy); MOS (manno-oligosacharidy) z hydrolyzovaných kvasnic; olej z brutnáku lékařského 0,1 %; trifosforečnan pentasodný 3,5 g/kg; EPA/DHA 0,3 %

Analytické informácie

Analytické zložky Hrubý proteín je celková bielkovina bez ohľadu na pôvod — zvyšujú ho aj rastlinné suroviny. Nehovorí teda, koľko je v krmive mäsa. Zistiť viac →

Hrubá bielkovina 28 %
Hrubý tuk 18 %
Hrubá vláknina 2,8 %
Hrubý popol 5,1 %
Vlhkosť 8 %
Omega-3 0,7 %
Omega-6 3,4 %
63818

Tabuľka dát

Podľa zvieraťa
Pes
Podľa veku psa
Adult (1-7 rokov)
Podľa veľkosti psa
Malé plemená (do 10kg)
Veľké plemená (nad 25kg)
Druh krmiva
Granuly
Zdroj proteínu
Hydina
Ryba
Kvalita krmiva
Prémiové
Superprémiové
Špecifické potreby
Konkrétne plemená
Mobility-podpora kĺbov
Oral care - péče o zuby a dásně
Typ granulí
Klasické (extrudované)
Komentáre Royal Canin Yorkshire Adult granule pre dospelého jorkšíra 3kg (1)
Hodnotenie
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.