Filtr

Výrobca

Zobraziť všetko

Cena

0 € - 661 €

Výrobcovia

Zasielanie noviniek

Napísali o nás

Overený zákazník
4.504.504.504.504.50


2020-07-3

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost

2020-07-3

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zboží je vždy včas připraveno, oznámeno.

2020-07-4

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé a v pořádku dodané zboží. Příjemná komunikace s personálem.

2020-07-3

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zboží jsem objednávala telefonem, moc milá a ochotná paní.Balíček byl odeslán okamžitě,velká spokojenost

2020-07-4

Veterinárny šampón Alavis: rozlúčte sa s kožnými problémami

Veterinárny šampón Alavis: rozlúčte sa s kožnými problémami

Má váš psík alebo mačička problémy so srsťou? Nie je ich kožúšok zdravý a lesklý? Na vine môže byť alergia napr. na blšie uhryznutie, ale aj iné intolerancie. Pri takých problémoch je možné siahnuť po overených veterinárnych prípravkoch. Prvou pomocou môže byť vhodný šampón, ktorý upokojí podráždenú pokožku a obmedzí svrbenie.

Šampón Alavis: vyhrajte nad kožnými problémami

ALAVIS Extra jemný šampón je novinkou na trhu, ktorá je schválená jako veterinárny (nie kozmetický) prípravok. Je to z dôvodu, že obsahuje dve aktívne látky, a to Aloe vera a konopný olej. Tieto dve látky sú známe pre svoj priaznivý vplyv na kožu a srsť.

Poznáte to, keď sa občas váš chlpáč vyváľa v niečom „voňavom“? Šampón Alavis môžete použiť i pre bežnú hygienu, vďaka svojmu zloženie bude mať psík krásne lesklý kožúšok. Hodí se tiež pre pravidelné kúpanie, pretože neškodí srsti.

Aloe vera

Aloe vera je využíváná už tisícky rokov ako liečivá rastlina a jej používánie sa rozšírilo po celom svete. Je obľúbenou bylinou v liečiteľstve aj v domácom lekárstve kvôli svojmu jedinečnému zloženiu.

Aloe vera obsahuje mnoho prospešných látok (sacharidy, aminokyseliny, lipidy, vitamíny, enzýmy, minerálne látky, kyselinu salicylovú a ďalšie. Hlavnou účinnou látkou gélu aloe vera je polysacharid acemanan, ktorý je známy pre svoje antivírusové účinky.

Samotná Aloe vera má protizápalové, antibakteriálne, antivírusové, antimykotické a antioxidačné účinky. Po stáročia je používaná k liečbe rán a popálenín.

Gél z Aloe vera podporuje hojenie a aplikuje sa zvonka hlavne na popáleniny, menšie poranenia a odreniny. Pii jeho aplikácii sa vytvára na povrchu rany zvlhčujúcí film, ktorý pôsobí protizápalovo, podporuje rast väzivového tkaniva a obnovu kolagénu, zlepšuje prísun kyslíka a živín do tkanív a dochádza k rýchlejšej obnove cievneho zásobenia. Aloe vera znižuje množstvo odumretého tkaniva a stimuluje regeneráciu buniek.

Konopný olej

Konopný olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny omega 6 a omega 3 v pomere 3 : 1. Konopný olej obsahuje približne 80 % esenciálnych mastných kyselin, napr. kyseliny linolovej, alfa-linolenovej, gama-linolenovej a stearidonovej. Z vitamínov a minerálov je konopný olej bohatý hlavne na vitamíny A, D a E a na minerály vápnik, horčík, draslík a železo. Vitamín E je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi. Ďalšiou dôležitou látkou obsiahnutou v konopnom oleji je cannabidiol, ktorý má protizápalové účinky.

Konopný olej pôsobí protizápalovo, antibakteriálne a regeneračne, zvlhčuje a vyživuje pokožku a používa sa hlavne na podporu hojenia pri kožných problémoch.

Obe tieto látky v sebe svojimi vlastnosťami spájajú jedinečný prípravok, ktorý je vhodný na podporu liečby kožných chorôb.

ALAVIS Extra jemný šampón s obsahom Aloe vera a konopného oleja je určený pre udržanie zdravej a kvalitnej kože, ktorá je základom pro kvalitnú a lesklú srsť. Ďalej je vhodný na podporu liečby pri kožných ochoreniach a čistá srsť a koža tiež pomáhajú hojeniu. Rovnako je vhodný aj na bežné použitie, na časté kúpanie a pre šteniatka a biele psy.

ALAVIS Extra jemný šampón se používa na:

• ukľudnenie kože pri zápalových ochoreniach

• zníženie svrbenia (pruritus)

• pomoc pri liečbe hyperkeratózy a seborhoickej dermatitidy

• lepšiu kvalitu srsti a väčší lesk

Hlavne v jarnom období se začínajú množiť blchy a ďalšie parazity a kože psov a mačiek bývá často podráždená ich inváziou. Rovnako sú niektoré psy citlivé na peľové alergény a ALAVIS Extra jemný šampón je vhodnou variantou, ako kožu zbaviť týchto alergénov a navyše ju chrániť a regenerovať.

Pri problémoch so srsťou je vhodné podávať i ALAVIS SHELBY Na srsť a vitalitu , ktorý obsahuje vitaminy (A, D3, E a biotín) a minerálne látky (Zn, Se) na lepšiu kvalitu srsti a ďalej obsahuje prírodný panenský olej z lososa najvyššej kvality, ktorý se skladá z omega 3 mastných kyselín, EPA a DHA a je veľmi dobre vstrebateľný a tým aj veľmi dobre využiteľný. Olej z lososa zlepšuje kvalitu srsti a má rovnako pozitívny vplyv na zlepšenie celkovej zdravotnej kondície psa.

MVDr. Tereza Šnepová

Vydané dňa 06/06/2018 23:13:27
Tvoj komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Pridať komentár
Meno:*
E-mail:*
Správa*
  Captcha
  Pridať komentár