Filtr

Výrobca

Zobraziť všetko

Cena

0 € - 499 €

Výrobcovia

Zasielanie noviniek

Napísali o nás

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Skvělá komunikace, rychlost, spolehlivost

2020-11-23

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé vyřízení objednávky, vše v pořádku

2020-11-22

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlý a spolehlivý, kvalita super.

2020-11-22

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velký výběr, dobré ceny, rychlost vyřízení objednávky.

2020-11-22

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Spolehlivost rychleho doruceni

2020-11-22

Stop parazitom: veľký sprievodca antiparazitikami

Stop parazitom: veľký sprievodca antiparazitikami

Ako náhle sa začne otepľovať a zima sa postupne lúči, je potrebné vybrať miláčikom antiparazitiká, ktorá ich ochráni proti vonkajším parazitom, ku ktorým patria kliešťe, blchy i ďalšia háveď. Chrániť našich štvornohých kamarátov je dôležité, pretože blchy aj kliešte sú prenášačmi rôznych nebezpečných chorôb, ktoré vám dokážu skomplikovať život. Je lepšie prisatiu kliešťa alebo napadnutiu blchami preventívne predchádzať.

Druhy antiparazitík

Antiparazitiká rozdeľujeme do niekoľkých skupín, a to podľa toho akú majú formu, k dispozícii sú antiparazitné obojky, pipety (spot-on) , spreje a šampóny . Každý z nich má svoje plusy aj mínusy, a preto každému pánovi vyhovuje použitie inej ochrany.

Antiparazitné obojky

Obojky sú najmä medzi majiteľmi psov veľmi rozšírené. Ich hlavným plusom je dlhá doba účinnosti, zvyčajne to býva 6 až 8 mesiacov, teda celú sezónu a nemusíte každý mesiac znovu riešiť, ako maznáčika ochrániť. Obojok na jar jednoducho nasadíte a na jeseň zložíte. Pes sa s ním môže bez problémov kúpať a neznižuje to jeho účinnosť.

K najobľúbenejším obojkom patrí Foresto, ktoré sa vyrába v dvoch veľkostiach: pre malých psíkov a mačky a potom pre väčšie psy. Kliešte odpudzuje po dobu 8 mesiacov a blchy hubí 7 až 8 mesiacov.

Len vo verzii pre psov sa vyrába obojok Kiltix, ten sa rozdeľuje podľa hmotnosti, pre malé, stredné a väčšie plemená. Má rýchly nástup účinku a proti breberkám chráni po dobu 7 mesiacov.

Na trhu sú tiež lacnejšie obojky ako je Beaphar, ktorý efektívne chráni po dobu pol roka ako proti blchám tak i kliešťom. Ďalším takým je obojok Bolfo, ktorý účinkuje 10 týždňov proti kliešťom a až 5 mesiacov proti blchám. Oba sú k dispozícii pre psov i mačky.

Antiparazitiká pre psov

Pipety (spot-on)

Pipety často používajú majitelia psov a mačiek, s ktorými miláčikovia zdieľajú napríklad posteľ a vadí im, že majú neustále nasadený obojok. Pipety sa tiež hodia pre dlhosrstých štvornohých miláčikov. Doba účinnosti je väčšinou 1 mesiac a potom je nutné aplikáciu zopakovať.

Spot-ony sa vyrábajú pre psíkov aj mačky a aplikujú sa podľa hmotnosti maznáčikov. Mačacie Advantage je možné použiť aj pre králiky, ale pozor, chránia len proti blchám. Psí Advantix účinkuje proti blchám aj kliešťom.

Obľúbené sú pipety Frontline pre psíkov aj mačky, Top spot on pre psíkov i Fipron či Effipro opäť pre psíkov i mačičky.

Antiparazitné spreje

Antiparazitný spreje sa jednoducho používajú, je u nich výhodné, že ich môžete nastriekať pri zvýšenom riziku napadnutia parazitmi. Často sa tiež dajú používať aj u mladších šteniat a mačiatok, ale vždy si pred nanesením pozorne prečítajte príbalovú informáciu.

Sprej Frontline chráni až päť týždňov proti kliešťom a proti blchám účinkuje 1- 3 mesiace, proti všiam je to 63 dní u psíkov a 42 dní u mačiek. Znovu by ste sprej nemali aplikovať aspoň 4 týždne. Vhodný je aj pre mačiatka a šteniatka od veku 2 dní.

Effipro sprej je na tom podobne, proti kliešťom chráni počas 4 týždňov a proti blchám 6 týždňov u mačiek a až 3 mesiace u psíkov. Opätovné použitie je zase možné po 1 mesiaci a môžete nanášať aj na mačiatka a šteniatka staršie ako 2 dni.

Prípravok Biokill je určený pre psíkov , exotické vtáky, škrečky a morčatá, pre mačky je toxický.Blchy, kliešte, vši ani roztoče nemajú šancu. Obľúbený je tiež Biokill na použitie v prostredí na búdy a pelechy.

Antiparazitiká pre mačky

Antiparazitné šampóny

Ide väčšinou o šampóny s repeletním účinkom po kúpeli. Vhodné sú ak potrebujete napr. rýchlo zlikvidovať blchy. Predator pre psov účinkuje 14 dní a nie je vhodný pre mačky.

A čo vy? Objednávate každý rok rovnaké antiparazitikum, alebo experimentujete? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti do komentárov.

Publikované v Poradňa

Vydané dňa 18/03/2019 12:47:48
Tvoj komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Pridať komentár
Meno:*
E-mail:*
Správa*
  Captcha
  Pridať komentár