Filtr

Výrobca

Zobraziť všetko

Cena

0 € - 442 €

Výrobcovia

Zasielanie noviniek

Napísali o nás

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zde ráda nakupuji

2019-06-15

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost dodání a vyřízení objednávky, velký výbfěr krmiv

2019-06-16

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Extra rychle dodani Velky vyber

2019-06-15

Overený zákazník
0.500.500.500.500.50


2019-06-14

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Výborný obchod - velmi rád zde nakupuji. Akorát zboží, které zde nenaleznu si musím objednat někde jinde... :-(

2019-06-16

Prevencia výživou pre naše malé, veľké lásky

Prevencia výživou pre naše malé, veľké lásky

Typickým znakom malých plemien psov je pomerne veľká dĺžka života. Pri prepočte na ľudský vek sa malé psíky dožívajú viac než 100 rokov. Odrazom našej lásky a starostlivosti je to, že urobíme maximum, aby naše malé veľké lásky prežili celý svoj život v plnom zdraví pre naše spoločné šťastie.

Malý pes, väčšia starostlivosť

Na rozdiel od človeka a psov stredných a veľkých plemien žije malý psík v prízemnej vrstve, ktorá je najviac znečistená – prachom a ďalšími škodlivinami (patogénmi, voľnými radikálmi). Takéto prostredie vystavuje organizmus oslabovaniu imunity a vysokej hladine stresu. Od šteňaťa je preto nutné starať sa o vonkajšie ja vnútorné ochranné bariéry organizmu – srsť, kožu, imunitu slizníc a bunkovú obranyschopnosť. Český výrobca krmív Brit Care tieto faktory a ďalšie špecifiká malých psích plemien zohľadnil pri vývoji novej rady krmív Mini a vtlačil im aj svoju filozofiu „Prevencia výživou“.

Podľa štatistík (Marshall, Wallis, Milella, 2014) má až 86 % malých psíkov nejaký problém so zubami – paradontózu, zápaly ďasien apod. Periodontálne ochorenia sa oveľa častejšie vyskytujú u malých plemien v porovnaní s veľkými, a bývajú spojené so závažnými systémovými chorobami, riziko ochorenia sa najviac zvyšuje vekom. Brit Care Mini obsahuje veľmi účinné nástroje ochrany zubov malých psov – šalviu, klinček, rakytník a ďalšie bylinky, ktoré slúžia ako zdroje intenzívnych antioxidantov. U psov malých plemien sa tiež často stretávame s rôznymi zápalmi močového ústrojenstva. Ľudová medicína v takýchto prípadoch odporúča čučoriedky a brusnice, rovnako aj rakytník, ktoré sú tiež obsiahnuté v nových krmivách. Čučoriedky sú tiež zdrojom polyfenolov a flavonoidov, vďaka ktorým pomáhajú bojovať proti stredu a podporujú zdravie srdca.

Super potraviny

Predpokladom dlhého života malých psíkov je zdraví. V ich výžive musia byť uplatnené také zložky, ktoré priamo pozitívne ovplyvňujú zdravie. Tieto zložky sú označované ako superpotraviny (Petfood Industry, 2017). Medzi tieto zdraviu prospešné a vysoko oceňované potraviny patrí aj cícer a pohánka, ktoré sú zároveň zaraďované medzi Top 20 antioxidačných potravín a sú obsiahnuté v receptúrach Brit Care Mini.

Základom zdravia, odolnosti aj dlhovekosti je vždy aj zdravé trávenie a zdravá kože, ktoré predstavujú dve hlavné centrá imunity. Ich podpora musí ísť „ruku v ruke“. Zdravotný stav tráviaceho traktu sa prejavuje na koži a len zdravá koža môže účinne brániť telo malého psa proti vplyvom vonkajšieho prostredia. Krmivá Brit Care Mini obsahujú veľké množstvo nástrojov na podporu bunkovej i mikrobiálnej imunity – rakytník, vitamín C, probiotiká MOS, FOS a inulín. Skvelý vzhľad a zdravie srsti a kože zaisťuje vysoký obsah omega-3 mastných kyselín z morských rias a lososového oleja.

Čerstvé proteíny

Psy malých plemien majú krátky tráviaci trakt, preto krmivo musí mať vysokú stráviteľnosť. Do Brit Care Mini je vďaka nové výrobne technológii pridaný čerstvý jahňací proteín či losos bez kostí. Čerstvé proteíny zlepšujú stráviteľnosť produktu a majú pozitívne účinky na dlhodobú chutnosť. Sú tiež bohaté na aminokyseliny dôležité pre výživu svalov a tkanív.

Malé psy sú náročné na výber stravy, a preto v receptúrach Brit Care Mini nájdete nové, netradične používané zdroje proteínov tej najvyššej kvality – tuniaka, králika a zverinu. Sú vysoko výživné a zároveň hypoalergénne. Kvôli opačným vlastnostiam je vynechané kuracie mäso.

Brit Care Dog Mini

GRAIN FREE = bez obilnín

Organizmus malých psíkov potrebuje veľa energie a je teda zbytočné ho zaťažovať krmivom s obsahom obilnín. Preto sú krmivá z radu Brit Care Mini bez obilnín, teda grain free. Tým je tiež zaistený nízky glykemický index krmiva, prevencia obezity, nižší záťaž tráviaceho traktu a stabilizácia hladiny krvného cukru.

Receptúry Brit Care Mini

Každý psík malého plemena môže mať odlišné požiadavky na výživu, v Brite to vedia, a preto môžete svojmu miláčikovi vybrať hneď zo 6 hypoalergénnych receptúr, ktoré sú bez obilnín.

>> Brit Care Dog Mini Puppy: pre šteniatka malých plemien, s jahňacím mäsom

>> Brit Care Dog Mini Adult: pre dospelé psíky malých plemien, s jahňacím mäsom

>> Brit Care Dog Mini Light & Sterilised: pre kastrované a obézne psíky malých plemien, s králičím mäsom a lososom

>> Brit Care Dog Mini Hair & Skin: pre dospelé psíky malých plemien, ktoré vyžadujú zvláštnu starostlivosť o srsť, s lososom

>> Brit Care Dog Yorkshire: pre yorkšírskych teriérov, s lososom

>> Brit Care Dog Sensitive: pre citlivé psíky malých plemien, s jelením mäsom

Prečo si vybrať Brit Care Mini

Brit Care Mini je jedinou radou krmív pre malé psy bez obilnín, ktorá pokrýva všetky fázy života i špecifické potreby. Nájdete tu receptúry pro šteňatá, dospelé psy, psy s vysokými nároky na starostlivosť o srsť, citlivým zažívaním, kastrované a s nadváhou alebo špeciálnu receptúru pre yorkšírske teriéry. Kľúčovými benefitmi sú stráviteľnosť a chutnosť vďaka čerstvým proteínom. Hlavný je prístup prevencie výživou, ktorý v prípade malých psíkov znamená súbor prírodných aditív na podporu imunity. V Brite vedia, že vaše malé veľké lásky sú ako vlastné deti a vždy im preto chcete dať to najlepšie.

Vydané dňa 15/05/2018 08:55:15
Tvoj komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Pridať komentár
Meno:*
E-mail:*
Správa*
  Captcha
  Pridať komentár