Filtr

Výrobca

Zobraziť všetko

Cena

0 € - 661 €

Výrobcovia

Zasielanie noviniek

Napísali o nás

Overený zákazník
4.004.004.004.004.00
pestrá nabídka ,ale chybí u vás značka aplaws rychlost vyřízení , celková spokojenost

2020-09-21

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost, přehlednost.

2020-09-21

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velice profesionální přístup k zákazníkovi. Ochota, vstřícnost a odbornost !! Děkuji za obchod !!

2020-09-21

Overený zákazník
4.504.504.504.504.50
rychlost dodání je super.

2020-09-21

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
rychlost, kvalita, přehlednost

2020-09-21

Ako si s miláčikom užiť pokojné Vianoce a silvestra?

Ako si s miláčikom užiť pokojné Vianoce a silvestra?

Hovorí sa, že Vianoce sú sviatky pokoja a mieru, ale v dnešnej uponáhľanej dobe býva opak pravdou. Predvianočný zhon je všadeprítomný, obchody sú preplnené a všetci zháňajú darčeky na poslednú chvíľu. Skúste to tento rok urobiť inak a užiť si pohodové vianoce.

Na sviatky čaká všetkých mnoho rodinných návštev a z niektorých môžete byť v strese, váš domáci maznáčik to nielen spozná, ale tiež sa to na neho prenáša. Pomôžte i psíkovi alebo mačičke stráviť nielen vianoce, ale hlavne i následné silvestrovské oslavy v pokoji, pretože pre mnohé z nich to býva najhoršie obdobie roka.

Vianočné dekorácie a kvety = skryté nebezpečenstvo

K Vianociam neodmysliteľne patria rôzne dekorácie – od svietnikov, cez ozdoby až k závesnému imelu, ale viete, že niektoré z vianočných rastlín sú pre miláčikov jedovaté? Poďte sa s nami pozrieť, na čo by ste si mali dať pozor a čomu venovať zvýšenú pozornosť.

Vianočné kvety a stromček

Ako prvé sa zameriame na živé dekorácie, na mysli máme konkrétnu rastlinu známu ako vianočná hviezda, ktorá často zdobí stoly, ďalej imela, ktoré vešiame napr. na luster, pretože keď dvaja ľudia stoja pod imelom, tak by sa mali pobozkať, ale spomenúť by sme mali aj vianočný stromček.

Z vianočnej hviezdy je jedovatá miazga, ktorá môže byť vylučovaná, ak sa kvetina pokazí. Imelo má síce preukázané liečivé účinky, ale pozor na bobuľky, ktoré sú jedovaté nielen pre miláčikov, ale aj pre deti. Vedeli ste, že maznáčikom môže uškodiť aj stromček? Pokiaľ budú ihličnan okusovať, tak môžu nasledovať črevné problémy, pretože ich silice sú tiež toxické.

Ak máte doma vianočnú hviezdu a imelo, umiestnite ich tak, aby sa k nim váš psík alebo mačička nemohli dostať. Čo sa týka stromčeka, je na vašom vlastnom uvážení, či si zaobstaráte živý alebo umelý. Pri podozrení, že sa váš maznáčik mohol priotráviť, okamžite vyhľadajte pomoc veterinárneho lekára.

Klidný silvestr

Vianočné ozdoby

Máte doma nadšeného aportéra a milovníka loptičiek všetkého druhu? Buďte obozretní a dávajte pozor, aby si váš psík nepomýlil vianočnú guľu s obľúbeným balónikom. Rozmyslite si tiež, či budete na stromček vešať čokoládky, je síce pekné nechať ujedať deti priamo zo stromčeka, ale váš maznáčik by si s nich mohol vziať príklad a čokoláda je pre neho toxická!

Vianočné maškrtenie

Na Vianoce sa na stole objavuje veľké množstvo dobrôt, ale väčšina z nich nie je pre maznáčikov vôbec vhodná a môže im spôsobiť tráviace problémy. Rezne aj zemiakový šalát nechávajte z dosahu maznáčikov, pečené by nemalo na konferenčnom stolíku zostávať osamote, pretože maškrtný noštek si k nemu cestu nájde. Ešte horšie to môže dopadnúť, ak pes alebo mačka skonzumujú rybie kosti, to by ste mohli skončiť na veterinárnej pohotovosti. Buďte dôslední a nenechajte svoje návštevy kŕmiť miláčikov od stola. Radšej im upečte ich zdravé zvieracie maškrty, ktoré im neublížia a môžu si pochutnávať spoločne s vami.

Na čo si dávať pozor?

>> Zemiakový šalát

>> Rezne

>> Kapor

>> Pečivo

>> Alkohol

 Klidný Silvestr

Oslavy príchodu nového roka

Bojí sa váš maznáčik búrky a ohňostroje priamo neznáša? Potom je potrebné sa na silvestrovskú noc starostlivo a s predstihom pripraviť. V prvom rade zabudnite na bujné oslavy, a mali by ste so svojím psíkom alebo mačičkou tráviť čas doma. Ideálne im zamestnať myseľ tak, aby si na ohňostroj ani nevzpomenuli, skvelé sú na to interaktívne hračky, ďalej by ste mali mať pustenú televíziu alebo rádio a hlavne byť v pohode, pretože zvieratá všetko vycítia.

Ak viete, že tieto tipy na vašich miláčikov neplatia, potom odporúčame objednať upokojujúce prípravky, ktoré pôsobia proti stresu. Pre psov i mačky je obľúbený prírodný prípravok Alavis Calming . Vyskúšať môžete novinku v sortimente Aptus Relax, obe sa ľahko dávkujú, pretože majú formu mäkkých tabliet.

Špeciálny pre upokojenie psíkov je vhodný Adaptil, k dispozícii sú antistresové obojky, sprej alebo difuzér, ktorý uvoľňuje upokojujúce látky do prostredia.

Pre mačičky je k dispozícii Feliway s mačacím tvárovým feromónom, ktorý má upokojujúce účinky. Objednať môžete sprej alebo difuzér.

Objednajte upokojujúce prípravky včas, nech si môžete užiť silvestra bez zbytočného stresu. Nezabudnite, že večerné venčenie by ste mali zvládnuť ešte pred ohňostroji a hlavne mať psíka na pevnom vodítku, aby sa nezľakol a neutiekol!

Publikované v Poradňa

Vydané dňa 20/12/2018 10:17:58
Tvoj komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Pridať komentár
Meno:*
E-mail:*
Správa*
  Captcha
  Pridať komentár