Filtr

Výrobca

Zobraziť všetko

Cena

0 € - 442 €

Výrobcovia

Zasielanie noviniek

Napísali o nás

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše ok

2019-08-21

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velmi rychlé dodání, přesně podle mého požadavku.

2019-08-21

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
spokojenost na max. . objednal jsem a během 2 dnů doručeno.

2019-08-21

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Myslím, že super obchod. Nakupovala jsem zde poprvé, ale určitě ne naposledy. Mají tu snad vše, co potřebuju od podložek pro psy, až po různé hračky, oblečení, krmení, prostě všechno, a za docela dobré ceny. Dodání také v pohodě. Zboží mi přišlo během 4 dnů, a to v tom byl ještě víkend, takže žádný důvod k nespokojenosti. Bezvadný

2019-08-20

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Spolupráce je výborná. Přestože balík byl dost těžký, nebyl problém jej zaslat poštou. Přišel během krátké doby. I s kvalitou zboží jsem spokojená. Obchod mohu jen doporučit.

2019-08-20

Ako sa starať o psov v zime?

Ako sa starať o psov v zime?

Zima je v plnom prúde, v lyžiarskych strediskách sa lyžuje, deti sánkujú a psí milovníci snehu si užívajú. Malé a krátkosrsté plemená sú zalezené v pelechu a neradi vystrčí noštek von, hoci len na rýchle vyvenčenie.

Venčenie v zime má svoje špecifiká a zvýšenú pozornosť musíte venovať aj starostlivosti o svojho psieho kamaráta. Na čo všetko si dať pozor? Poďte sa na to spoločne s nami pozrieť.

Prechádzky v zime

Záleží na tom aké máte plemeno, pokiaľ sa jedná o krátkosrstého, malého psíka, psieho seniora alebo šteňa, je potreba prechádzky v zime skrátiť, aby psík neprechladol a neochorel. U väčších psíkov, ktorí majú srsť, ktorá im poskytne dostatočnú ochranu, nemusíte venčenie nejako výrazne skracovať. Na psíkovi sami spoznáte, či chce ešte byť vonku, alebo už stačilo a radšej by bol doma.

Obliekanie psov

Veľa pánov obliekanie psíkov odsudzuje, ale pravdou je, že niektoré psíky proste v zime bez oblečku vziať nemôžete. Niektorí psíkovia ani nemajú podsadu a krátka srsť ich pred chladom neochráni. Zabudnite na predsudky a riaďte sa svojím inštinktom. Nezáleží na tom, ako obliečok vyzerá, ale hlavne, že je funkčný a chráni dôležité partie. Veľmi obľúbené sú zimné oblečky Hurtta, ktoré sú nepremokavé a neprefúknu.

Pri výbere oblečku je dôležité psíka zmerať, udáva sa dĺžka chrbta od kohútika po koreň chvosta, obvod hrudníka, ktorý meriame tesne za prednými labkami a niekedy aj obvod krku. Ale najlepšie je oblek vždy vyskúšať. Je dobré, ak má vami vybraný oblečok nejaké reflexné prvky, aby bol pes dostatočne vidieť, pretože v zime sa čoskoro stmieva.

Tip: v zime je vhodné používať svietiace obojky, vďaka ktorým je psík dobre vidieť.

Oblečky pro psy

Starostlivosť o labky

V zime sú vankúšiky na psích labkách oveľa viac namáhané, najviac im škodí posypová soľ. Po každej prechádzke by ste mali labky utrieť vlhkým uterákom a vankúšiky očistiť. Potom môžete použiť masť na labky, tá bude polštářky hydratovať.

U psíkov s dlhou srsťou sa môžu pri prechádzke na snehu vytvoriť na labkách a v medziprstových malé guličky snehu, tie je potreba doma odstrániť. Psíkovi sa veľmi nepríjemné chodí a chôdza s nimi bolí.

Všetkým týmto zimným komplikáciám s labkami sa vyhnete, ak zaobstaráte psie topánočky. Nie sú na parádu, ale jedná sa o funkčný doplnok. Keď topánočky prvýkrát nasadíte, psík bude vyzerať komicky, ale čoskoro si zvykne a spozná, že to s ním myslíte dobre.

Psíky bývajúci vonku

Máte domček so záhradou a váš psík býva celoročne vonku? Ideálne je ak má dvojkomorovú búdu, ktorá ho ochráni pred nepríjemným vetrom. Búdu by ste mali na zimu vystlať napr. slamou, aby psík ležal v teple. V zime je nepríjemné, že zamŕza voda na pitie, ale môžete si zaobstarať vyhrievanú misku, ktorá zabráni zamŕzaniu, ale pozor na elektrický kábel, ktorý k miske vedie.

Ako sú na tom so zimou vašu chlpáči? Majú ju radi, alebo uprednostňujú byť doma v teple?

Publikované v Poradňa

Vydané dňa 11/01/2019 14:04:09
Tvoj komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Pridať komentár
Meno:*
E-mail:*
Správa*
  Captcha
  Pridať komentár