Filtr

Výrobca

Zobraziť všetko

Cena

0 € - 499 €

Výrobcovia

Zasielanie noviniek

Napísali o nás

Overený zákazník
4.504.504.504.504.50
Nemám žádné připomínky k dodání zboží či jednání společnosti při objednávce. Jsem spokojena.

2020-11-25

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlost, spolehlivost, kvalita

2020-11-25

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Přehledné webovky Rychlé vyřízení objednavky Rozsáhlý sortiment

2020-11-24

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé doručení,celková spokojenost

2020-11-24

Overený zákazník
5.005.005.005.005.00
výborné zkušenosti

2020-11-25

Ako sa starať o psov v zime?

Ako sa starať o psov v zime?

Zima je v plnom prúde, v lyžiarskych strediskách sa lyžuje, deti sánkujú a psí milovníci snehu si užívajú. Malé a krátkosrsté plemená sú zalezené v pelechu a neradi vystrčí noštek von, hoci len na rýchle vyvenčenie.

Venčenie v zime má svoje špecifiká a zvýšenú pozornosť musíte venovať aj starostlivosti o svojho psieho kamaráta. Na čo všetko si dať pozor? Poďte sa na to spoločne s nami pozrieť.

Prechádzky v zime

Záleží na tom aké máte plemeno, pokiaľ sa jedná o krátkosrstého, malého psíka, psieho seniora alebo šteňa, je potreba prechádzky v zime skrátiť, aby psík neprechladol a neochorel. U väčších psíkov, ktorí majú srsť, ktorá im poskytne dostatočnú ochranu, nemusíte venčenie nejako výrazne skracovať. Na psíkovi sami spoznáte, či chce ešte byť vonku, alebo už stačilo a radšej by bol doma.

Obliekanie psov

Veľa pánov obliekanie psíkov odsudzuje, ale pravdou je, že niektoré psíky proste v zime bez oblečku vziať nemôžete. Niektorí psíkovia ani nemajú podsadu a krátka srsť ich pred chladom neochráni. Zabudnite na predsudky a riaďte sa svojím inštinktom. Nezáleží na tom, ako obliečok vyzerá, ale hlavne, že je funkčný a chráni dôležité partie. Veľmi obľúbené sú zimné oblečky Hurtta, ktoré sú nepremokavé a neprefúknu.

Pri výbere oblečku je dôležité psíka zmerať, udáva sa dĺžka chrbta od kohútika po koreň chvosta, obvod hrudníka, ktorý meriame tesne za prednými labkami a niekedy aj obvod krku. Ale najlepšie je oblek vždy vyskúšať. Je dobré, ak má vami vybraný oblečok nejaké reflexné prvky, aby bol pes dostatočne vidieť, pretože v zime sa čoskoro stmieva.

Tip: v zime je vhodné používať svietiace obojky, vďaka ktorým je psík dobre vidieť.

Oblečky pro psy

Starostlivosť o labky

V zime sú vankúšiky na psích labkách oveľa viac namáhané, najviac im škodí posypová soľ. Po každej prechádzke by ste mali labky utrieť vlhkým uterákom a vankúšiky očistiť. Potom môžete použiť masť na labky, tá bude polštářky hydratovať.

U psíkov s dlhou srsťou sa môžu pri prechádzke na snehu vytvoriť na labkách a v medziprstových malé guličky snehu, tie je potreba doma odstrániť. Psíkovi sa veľmi nepríjemné chodí a chôdza s nimi bolí.

Všetkým týmto zimným komplikáciám s labkami sa vyhnete, ak zaobstaráte psie topánočky. Nie sú na parádu, ale jedná sa o funkčný doplnok. Keď topánočky prvýkrát nasadíte, psík bude vyzerať komicky, ale čoskoro si zvykne a spozná, že to s ním myslíte dobre.

Psíky bývajúci vonku

Máte domček so záhradou a váš psík býva celoročne vonku? Ideálne je ak má dvojkomorovú búdu, ktorá ho ochráni pred nepríjemným vetrom. Búdu by ste mali na zimu vystlať napr. slamou, aby psík ležal v teple. V zime je nepríjemné, že zamŕza voda na pitie, ale môžete si zaobstarať vyhrievanú misku, ktorá zabráni zamŕzaniu, ale pozor na elektrický kábel, ktorý k miske vedie.

Ako sú na tom so zimou vašu chlpáči? Majú ju radi, alebo uprednostňujú byť doma v teple?

Publikované v Poradňa

Vydané dňa 11/01/2019 14:04:09
Tvoj komentár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za komentár!
Pridať komentár
Meno:*
E-mail:*
Správa*
  Captcha
  Pridať komentár